Kāpostu tīteņi man vienmēr šķituši omītes šedevrs. Perfekti pagatavoti, tādi, kad kāposti nav ne par cietu, ne par mīkstu, bet tīteņu saturs pats kūst uz mēles. Noteikti piekritīsiet, ka labi pagatavoti kāpostu tīteņi spēj aizstāt pat visgardāko kūku. Līdz šim omītes gatavotos tīteņus nebiju uzņēmusies pagatavot, jo šķita, ka darbs pie tiem aizņem teju visu dienu, bet izrādījās, ka kļūdos. Ai, kā kļūdos, jo kopējais patērētais laiks bija precīzi pusotra stunda.

SASTĀVDAĻAS:

kāposts;
500g maltās gaļas;
125g rīsu;
sīpols;
2 ēdamkarotes miltu;
4 ēdamkarotes skābā krējuma;
3 ēdamkarotes tomātu pastas;
nedaudz buljona;
sāls;
pipari;
sviests cepšanai.

PAGATAVOŠANA:

1. Katlā vāra sālsūdeni, kad tas sācis vārīties, liek iekšā kāpostgalvu, kurai iepriekš izgriež kacenu.
2. Kāpostu karstajā ūdenī vāra un ņem pa vienai nost lapas.
3. Apvārītās lapas nosusina un izgriež biezo dzīslojumu.
4. Malto gaļu sajauc ar pavārītiem rīsiem (vāra tikai pusi no noteiktā laika, lai neizvārītu mīkstus), smalki sakapātu sīpolu un garšvielām.
5. Kāpostu lapas vienā malā liek karoti gaļas pildījuma, pāri tam klāj lapas tuvāko galu, pēc tam abas sānu malas un satin veltnītī.
6. Tīteņus ar locījuma vietu uz leju liek uz pannas sakarsētā sviestā un apcep brūnus no abām pusēm.
7. Kad tīteņi brūni, tos liek katliņā, kurā iepriekš uzvārīts nedaudz buljona (tik daudz, lai apsegtu tīteņus) un sautē, līdz tie gandrīz mīksti.
8. Tīteņus pārliek dziļākā traukā, pāri lej iepriekš izmantoto buljonu, kurš samaisīts ar miltiem, krējumu un tomātu pastu.
9. Liek cepeškrāsnī un sautē līdz tie pilnībā mīksti.


Kategorijas: Pamatēdieni

1 atbilde.

  1. Biruta saka:

    shadus titenus gatavoju ari es un man tas liekas viens no pirmajiem rudens edieniem (kad visa sastavdalas ir izaugusas darza )manai gimenei tas loti garso!

    Atbildēt

Pievienot komentāru